Алуминиумска рамка Длабоко дипла ХЕПА Сандаче воздушен филтер

Краток опис:

Добар квалитет и високи перформанси супер чисто стакло влакна, над-должина од стаклени влакна, влакна филтер стр хартија и така натаму се користи како филтер медиум и алуминиумска фолија или двострани офсет хартија се користи како spacer. Многу видови на ефикасноста, од средни ефикасност (М6 ~ F9), Под-висока ефикасност (H10 H12 ~) за висока ефикасност (~ H13 H14), се предвидени за клиенти за избор. Широк големина се достапни.


 • Цена :: USD9-99 / парче
 • MOQ :: 20 кутии
 • Набавка Способност :: 2000 Рамка / кутии на ден
 • Плаќање :: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт :: Тијанџин Шангај Ningbo Кингдао Гуангжу
 • детали за производот

  jpg

  Детали за производот:
  Добар квалитет и високи перформанси супер чисто стакло влакна, над-должина од стаклени влакна, влакна филтер стр хартија и така натаму се користи како филтер медиум и алуминиумска фолија или двострани офсет хартија се користи како spacer. Многу видови на ефикасноста, од средни ефикасност (М6 ~ F9), Под-висока ефикасност (H10 H12 ~) за висока ефикасност (~ H13 H14), се предвидени за клиенти за избор. Широк големина се достапни.

  Основни детали

  Condition:New                                                                                       Ефикасност: H13 (прилагодено)

  Construction:Box Filter                                                                          Филтрација одделение: Hepa Филтер

  Medium Material:Fiberglass                                                                  Место на потекло: Кина (континентална)

  Certification:ISO9001:2008, ISO9001:2008                                            Тип: Индустриски филтер

  Color:white                                                                                         дел NO.:ID-SF

  To Fit:Deep Pleat Box HEPA Filter                                                        Филтрирање ефикасност одделение: H13 (прилагодено)

  Structures:Aluminum or Iron Frame and Cardboard Seperator                Медиуми: ултра-фини стаклени влакна

  Пакување и испорака

  Пакување Детали: картон со пластична кеса

  Ние не само што се произведуваат сите видови на различни нормална големина Разделувач ХЕПА филтер, но исто така ги прифати сите видови на кориснички

  големина Разделувач ХЕПА filter.Please одберете она што големина сакате да ја купите однесуваат на табелата подолу,

  Модел Димензии
  (Ш x В x Д) mm
   
  Филтер одделение
  EN 779
  Проток на воздух / пад на притисокот m³ / h / Pa (± 15%) Единица
  волумен m³
  305x610x150 H13 500/220 0.028
  610x610x150 H13 1000/220 0.056
  915x610x150 H13 1500/220 0,084
  1220x610x150 H13 2000/220 0,112
  320x320x220 H13 400/220 0.023
  484x484x220 H13 1000/220 0.052
  630x630x220 H13 1500/220 0,088
  305x610x292 H13 1250/220 0,054
  610x610x292 H13 2500/220 0,108
  305x610x150 H14 500/220 0.028
  610x610x150 H14 1000/220 0.056
  915x610x150 H14 1500/220 0,084
  1220x610x150 H14 2000/220 0,112
  320x320x220 H14 400/220 0.023
  484x484x220 H14 1000/220 0.052
  630x630x220 H14 1500/220 0,088
  305x610x292 H14 1250/220 0,054
  610x610x292 H14 2500/220 0,108

  888

   7

  6

  5


 • Претходно:
 • Следно: