Авто кабина филтер за воздух 87.139-50.010 кабина филтер за автомобил

Краток опис:

We can supply the sample if we have ready parts in stock, but the customers have to pay the courier cost. If you can provide the rail report,photos and videos, we will refund thr sample fee(no more than $20 for the sample fee). If you has a follow-up prder, we will refunded parts of the sample fee.

1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.


 • Цена :: USD1.3-1.5 / парче
 • MOQ :: 1000 парчиња
 • Набавка Способност :: 30000 Парче / Парчиња месечно
 • Плаќање :: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт :: Тијанџин Шангај, Гуангжу Ningbo Кингдао
 • детали за производот

  CUSTOM DESIGN

  Основни детали

  Place of Origin:China (Mainland)                                                          Името на брендот: GHL

  Size:230*213*20 mm                                                                            Материјал: филтер-хартија

  Product name:Auto cabin air filter 87139-50010 cabin filter for car           Боја: Црна

  Certification: TS16949                                                                         Гаранција: 1 Година

  Function:Remove Dust Impurities                                                        Број на моделот: 87139-50010

  Автомобил Марка: камион

  Пакување и испорака

  Пакување Детали: филтер за воздух Авто кабина 87.139-50.010 кабина филтер за автомобил

  87139-50010 cabin air filter one piece in poly bag to be put in one box, 100 boxes to be packed in one carton, Or as per customer's packing instruction.

  Водач Време: 7-15 дена

  OEM NO.

  87139-50010 87139-52020 87139-30040 87139-06050 87139-06070 87139-06080
   87139-48020 87139-0N010 87139-0N020  87139-0N030  87139-32010  87139-06060
  87139-50030 87.139-07.010 87139-YZZ01 87139-YZZ03 87139-YZZ07 87139-YZZ08
  87139-YZZ09 87139-YZZ11 87139-YZZ16 87139-0K070 87139-0G040 87139-0D010
  87139-0D020 87139-0D030 87139-0D040

  jpg

  тип:

  87.139-50.010 филтер хартија активира

  јаглерод филтер за воздух кабина

  Се вклопува / Автомобили Марка: & ОЕМ бр

  OEM NO.:87139-50010

  големина

  230 * 213 * 20 mm

  материјали:

  Дрво каша филтер-хартија, поли уретан, гума, железо и др

  боја:

  Бело / црно

  Заменува број:

  87.139-50.010 871.398-YZZ02

  гаранција:

  10000kms

  примена:

  Камион мотор / мотор Авто / багер мотор / Индустриски машини

  описи:

  1.За отстранување на прашина и други честички

  2.Adopt високи перформанси 100% целулоза и филтер-хартија

  3.100% механички гума

  ефикасност 4.Filtration над 99%

  5.High стандарди од прво одделение материјали специфични за апликација за европски камион

  Детали за пакување:

  87139-50010 cabin air filter one piece in poly bag to be put in one box, 100 boxes to be packed in one carton, Or as per customer's packing instruction.

  87139-50010_04

  Intercept Harmful Substances For You

  87139-50010_05_01

  Activated carbon Efficient filtration

  Effectively filter PM2.5. Provide you with a pure driving space.

  High Quality Assurance

  Large filtration area,Have a higher dust holding capacity, The service life is greatly extended.

  87139-50010_06_02
  87139-50010_08_02

 • Претходно:
 • Следно:

 • _20