сепаратор за вода Филтер за гориво VG1540080211S филтер камион гориво

Краток опис:

1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.


 • Цена :: USD3.7-4.2 / парчиња
 • MOQ :: 500 парчиња
 • Набавка Способност :: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Плаќање :: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт :: TIANJIN Кингдао Шангај Ningbo Гуангжу
 • детали за производот

   

  jpg

   

  Детали за производот:

   

  1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

   

  2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

   

  3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

   

  4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

   

  5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

   

  6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.

  детали за производот

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Името на брендот: GHL

  Гаранција: 1 година

  Големина: Стандардна големина

  OE NO.:VG1540080211

  Боја: бела

  Квалитет: Висококвалитетен

  Сертификат: TS16949

  Пакување: Неутрална пакување

  Тип: Филтер за гориво

  Автомобил Марка: камион

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: Филтер за гориво елемент фабрика цена машина VG1540080211 видови на филтерот за гориво

  VG1540080211 Филтер за гориво едно парче во поли торба треба да се стави во една кутија, 25 кутии да бидат спакувани во еден картон, или како на пакување настава купувачи.

  Водач Време: 7-15 дена

  тип:

   VG1540080211 филтер за гориво

  Се вклопува / Автомобили Марка: & ОЕМ бр

  OEM НЕ .: VG1540080211

  Каталог 1:

  Автомобили & Мотори >> Авто мотор >> воздух >> VG1540080211 Филтер за гориво  

  Каталог 2:

  Машини >> Општата индустриска опрема >> индустриско филтрација опрема >> воздушен филтер >> VG1540080211 филтер за гориво  

  Каталог 3:

  Транспорт >> >> камион Камион Делови на моторот >> 226-2779 Филтер за воздух

  материјали:

  Дрво каша филтер-хартија, поли уретан, гума, железо и др

  боја:

  Сина / црна

  Заменува број:

  SEV551H4 1000012122

  гаранција:

  10000kms

  примена:

   Камион мотор / мотор Авто / багер мотор / Индустриски машини

  описи: 1.За отстранување на прашина и други честички 2.Adopt високи перформанси 100% целулоза и филтер-хартија 3.100% механички гума ефикасност 4.Filtration над 99% 5.High стандарди од прво одделение материјали специфични за апликација за европски камион
  Детали за пакување:

  VG1540080211 Филтер за гориво едно парче во поли торба треба да се стави во една кутија, 25 кутии да бидат спакувани во еден картон, или како на пакување настава купувачи.

  VG1540080211

  VG1540080211 4

  VG1540080211 2

  VG1540080211 1

  image7

  image8

  image9

  image10

  image11

  image12


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!