Авто кабина филтер за воздух 87.139-50.010 кабина филтер за автомобил

Краток опис:

 

1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.


 • Цена :: USD1.3-1.5 / парче
 • MOQ :: 1000 парчиња
 • Набавка Способност :: 30000 Парче / Парчиња месечно
 • Плаќање :: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт :: Тијанџин Шангај, Гуангжу Ningbo Кингдао
 • детали за производот

   

  jpg

   

  Детали за производот:

   

  1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

   

  2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

   

  3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

   

  4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

   

  5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

   

  6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.

  Основни детали

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Името на брендот: GHL

  Големина: 230 * 213 * 20 mm

  Материјал: филтер-хартија

  Име на производот: Автоматски кабина филтер за воздух 87.139-50.010 кабина филтер за автомобил

  Боја: Црна

  Потврдување: TS16949

  Гаранција: 1 Година

  Функција: отстранување на прашината нечистотии

  Број на моделот: 87139-50010

  Автомобил Марка: камион

  Пакување и испорака

  Пакување Детали: филтер за воздух Авто кабина 87.139-50.010 кабина филтер за автомобил

  87.139-50.010 кабина филтер за воздух едно парче во поли торба треба да се стави во една кутија, 100 кутии да бидат спакувани во еден картон, или како на пакување настава купувачи.

  Водач Време: 7-15 дена

  тип:

  87.139-50.010 филтер хартија активира

  јаглерод филтер за воздух кабина

  Се вклопува / Автомобили Марка: & ОЕМ бр

  OEM NO.:87139-50010

  големина

  230 * 213 * 20 mm

  Каталог 1:

  Автомобили & Мотори >> Авто мотор >> воздух >> филтер за воздух 87.139-50.010 кабина

  Каталог 2:

  Машини >> Општата индустриска опрема >> индустриско филтрација опрема >> воздушен филтер >>

  филтер за воздух 87.139-50.010 кабина

  Каталог 3:

  Транспорт >> >> камион Камион Делови на моторот >> филтер за воздух 87.139-50.010 кабина

  материјали:

  Дрво каша филтер-хартија, поли уретан, гума, железо и др

  боја:

  Бело / црно

  Заменува број:

  87.139-50.010 871.398-YZZ02

  гаранција:

  10000kms

  примена:

  Камион мотор / мотор Авто / багер мотор / Индустриски машини

  описи:

  1.За отстранување на прашина и други честички

  2.Adopt високи перформанси 100% целулоза и филтер-хартија

  3.100% механички гума

  ефикасност 4.Filtration над 99%

  5.High стандарди од прво одделение материјали специфични за апликација за европски камион

  Детали за пакување:

  87.139-50.010 кабина филтер за воздух едно парче во поли торба треба да се стави во една кутија, 100 кутии да бидат спакувани во еден картон, или како на пакување настава купувачи.

  c

  d

  z

  image7

  image8

  image9

  image10

  image11

  image12


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!